Foto-Video ekskluzive/ Fahri Balliu kapet në pazar me ministrin e Ramës – CNA
Connect with us

Aktualitet

Foto-Video ekskluzive/ Fahri Balliu kapet në pazar me ministrin e Ramës

Publikuar

-

Fahri Balliu dhe Ministri i Bujqësisë Niko Peleshi janë takuar sot në mesditë në kafen “Vanesa”, në parkun e qytetit të Korçës.

Takimi është bërë në një kohë dhe pikërisht në drekë, kur ka më pak lëvizje, me qëllim për të mos rënë në sy.

CNA.al sjell foto dhe video ekskluzive të takimit Balliu-Peleshi.

Para se të shkrepeshin fotot në takim ka qenë edhe kreu i PD-së, Korçë, Andrea Mano.

Kujtojmë se brenda dhjetë ditësh është i disati rast që Balliu kapet me zyrtarë të  lartë të PS-së.

Miqësia e Balliut dhe Peleshit,  buron prej Andrea Manos, kryetarit të PD –së, në Korçë, i zgjedhur me mbështetjen e Niko Peleshit dhe Fahri Balliut.

Mano, sot kreu i PD –së, në Korçë, është një nga njerëzit e ngushtë dhe të afërt të Niko Peleshit, një nga bashkëpunëtorët e tij  më të vjetër, ndërsa Fahri Balliu është  mbështetësi kryesor i Andrea Manos.

Takimi i sotëm vjen pas takimit  të Fahriut me Vangjush Dakon, por ka dhe një tjetër lidhje.

Niko Pleshi dhe Fahri Balliu kanë  bashkëpunuar mes tyre që djali i Fahriut, Klevis Balliu të  shpallej fitues, në zgjedhjet e shkuara.

Në  qarkun e  Korçës Partia Demokratike  edhe pse mori 17 mijë vota më pak se katër vite më parë , në Devoll, Fahriu duke ndërhyrë dhe duke gjetur terrenin dhe situatën e hapur nga  Niko Peleshi, arriti të sigurojë një diferencë të madhe votash.

Demokratët në Devoll fituan me rreth 3 mijë vota. Mbështetësi dhe suportuesi kryesor që të fitonte  djali i Fahri Balliut ka qenë Ilir Meta, por në terren ka pasur mbështetjen edhe të Niko Peleshit, nëpërmjet marrëveshjes të servirur nga Andrea Mano.

Gjithçka fillon kohë më parë, por është shtjelluar dhe ka përfunduar me zgjedhjen e djalit të Fahri Balliut në Parlament, i cili ishte në prag të “djegies” pasi PD ishte shumë e dobët në Qarkun e Korçës.

Ndryshe në të gjitha zonat e  tjera Devolli fitoi me një diferencë  rreth tre mijë vota, ku Niko Peleshi krijoi një terren të plotë dhe duke vendosur  kandidatura të dobëta dhe pa mbështetje të cilët pothuajse nuk punuan aspak në fushatë, i lanë terren të lirë Partisë Demokratike,  për të siguruar mandatin e katërt në qarkun e Korçës.

Sponsori kryesor ishte Ilir Meta, por mbështetja në terren  ishte Niko Peleshi.

Takimi i sotëm i Fahri Ballit me Niko Peleshin tregon edhe njëherë se botuesi i akuzuar shpesh si bashkëpunëtor i ish-sigurimit të shtetit , një nga mbështetësit kryesor dhe babai shpirtëror i Lulzim Bashës, më tepër se sa një mbështetës i Partisë Demokratike është një pazarxhi i fëlliqur që kapet  me Vangjush Dakon, për të “shitur”, Bashkinë e Durrësit  apo zhgërryhet me Niko Peleshin në pazare të pista politike.

Në njërën anë shfaqet si kundërshtar dhe në anën tjetër do të hajë nën llokmat e pushtetit.

Niko Peleshi, dje zëvendëskryeministër dhe sot Ministër i Bujqësisë  duket që po i  jep një suport të madh Fahri Balliut, ndoshta duke e ndihmuar për të fituar tendera apo mbështetje financiare, pasi i dha shpërblimin e madh  me zgjedhjen e  djalit të tij deputet.

Sot takimi falënderues i zhvilluar në mesditë, në lokalin e parkut Rinia në qytetin e Korçës tregon atë çfarë CNA.al në mënyrë ekskluzive ka përmendur shpesh pazarin e fëlliqur të Lulzim Bashës me Edi Ramën.

Një  pazar që shkon tek Fahri Balliu, tek Niko Peleshi dhe e gjithë çeta e batakçinjve që shqyejnë shtetin dhe çmontojnë opozitën.

Nuk ka asnjë dyshim që Niko Peleshi vazhdon misionin e tij duke marrë peng Partinë Demokratike  nën gjirin e  Andrea Manos, por edhe duke shfrytëzuar këtë fundit  për ta përçarë dhe duke e mbështetur  zgjedhjen e djalit të Fahri Balliut  për t’i dhënë PD –së një imazh të dobët dhe me nivel të ulët, thuajse  nivel injorantësh  që përfaqësohet nga grupi parlamentar i Lulzim Bashës, ku një tufë me kllouna të sponsorizuar nga Partia Socialiste  dhe LSI tashmë janë  deputet të Partisë Demokratike. /CNA.al

 

 

Aktualitet

Arrestimi i katër zyrtarëve të PD-së/ Basha: Vendim burracakësh, opozita nuk trembet

Publikuar

-

By

Kryedemokrati Lulzim Basha në një konferencë për mediat reagoi pas vendimit të Gjykatës së Elbasanit për arrestimin e katër demokratëve që protestuan na Librazhd kundër kryeministrit Edi Rama.

Basha e ka quajtur vendimin e gjyqtarëve si një vendim burracakësh dhe si presion politik të Edi Ramës.

Sipas Bashës, opozita nuk trembet dhe nuk tërhiqet nga burgosjet politike.

“Vendimi gjyqtarëve është një vendim burracakësh, për të ushtruar presion politik me urdhër të Edi Ramës. Qëllimi është vetëm një për të trembur protestën e opozitës. Duke shprehur solidaritetin tim për familjet e katër të arrestuarve demokratë dua ti përcjell Edi Ramës një mesazh që opozita nuk trembet opozita nuk tërhiqet. Dua t’iu drejtohem policëve dhe Prokurorëve të elbasanit që sot burgosën 4 qytetarë të thjeshtë ndërkohë që mbrojnë krimet e Qazim Sejdinit dhe Taulant Ballës. Edi rama mund të iua ketë premtuar se do ta kaloni vettingun kurse unë dua të iu premtoj se shpejt do ta shoqëroni Edi Ramën para drejtësisë”,-tha Basha./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Foto/ Përplasen dy automjete në Tiranë

Publikuar

-

By

Një aksident ka ndodhur pak çaste më parë tek ura e ish-ATSH në Tiranë, pranë ministrisë së Mjedisit.

CNA.al mëson se aksidenti ka ndodhur pak çaste më parë dhe fatymirësisht nuk ka pasur viktima dhe të plagosur por vetëm dëme materiale.

Një automjet tip Mercedes benz me targë AA261UI është përplasur me një tjetër automjet me targë AA739EU.

Policia ka mbërritur menjëherë në vendngjarje./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Sherr me mjete të forta/ Plagoset një person në Korçë

Publikuar

-

vrasje ne vlore

Një ngjarje e rëndë raportohet nga qyteti i Korçës, ku mësohet se një person është plagosur me mjete të forta pas një konflikti.

Ngjarja ka ndodhur pak minuta më parë në shëtitoren “Fan.S. Noli”.

I plagosuri është dërguar në Spitalin e Korçës, për ndihmë mjekësore, ndërsa ende nuk bëhen me dije motivet e ngjarjes.

Vijon..

 

LEXO TE PLOTE
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

LAJMET E FUNDIT

Aktualitet18:11 - 16 Qershor, 2019

Operacioni “Krasta”/ Jepet vendimi për Suela Mustën

Gjykata e Elbasanit ka vendosur sot masën “Arrest shtëpie” për gazetaren Suela Musta e arrestuar nga policia gjatë operacionit të...

Aktualitet10:33 - 16 Qershor, 2019

Thaçi për L’Express/ Në Hagë shkoj vetëm si dëshmitar

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka folur  për 20-vjetorin e çlirimit të Kosovës në të përjavshmen francese “L’Express”. Ndër të...

Aktualitet10:27 - 16 Qershor, 2019

Negociatat me BE/ Zaev: Ne kërkojmë datën, jo anëtarësimin e menjëhershëm

Maqedonia e Veriut është njëri nga vendet e Ballkanit Perëndimor që mori dritën jeshile nga Komisionit Europian për të filluar...

Aktualitet12:33 - 15 Qershor, 2019

Marrëveshja Kosovë-Serbi/ Senatori amerikan: Vuçiç e di që do jetë e dhimbshme

Ron Johnson, senatori amerikan, ka thënë se e beson vullnetin e Presidentit të Kosovës Hashim Thaçi dhe Presidentit serb Aleksandër...

Aktualitet09:06 - 15 Qershor, 2019

Ballkani dhe krimet e luftës

Radioja kombëtare e Gjermanisë „Deutschlandfunk“ (DLF) me rastin e 20 vjetorit të fundit të luftës në Kosovë transmetoi disa reportazhe...

Aktualitet22:05 - 14 Qershor, 2019

Bllokohet puna në doganën e Kapshticës/ Serverat jashtë funksioni

Prej 6 orësh pika doganore e Kapshticës është jashtë çdo funksioni. Sipas informacioneve paraprake, serverat janë jashtë funksioni, ndërsa më...

Aktualitet18:50 - 14 Qershor, 2019

Emërohet shefi i hetimeve në Prokurorinë Speciale të Kosovës

Emërohet shefi i hetimeve në Prokurorinë Speciale pranë Gjykatës Speciale për Krimet e Luftës në Kosovë. Prokurori me francezo-amerikan Alex...

Aktualitet19:32 - 11 Qershor, 2019

Miratohet dorëheqja e Nikolla Gruevskit nga posti i deputetit

Parlamenti i Maqedonisë së Veriut ia miratoi dorëheqjen nga posti i deputetit Nikolla Gruevskit, ish-kryeministrit të arratisur në Hungari. Ky...

Aktualitet09:20 - 11 Qershor, 2019

Foto-AKU bën “namin” në pikat kufitare/ Sekuestrohen lëngje frutash, pije energjike dhe kripë

Autoriteti Kombëtar i Ushqimit vijon me rigorozitet kontrollet e mallrave ushqimore në Pikat e Inspektimit Kufitar me qëllim parandalimin e...

Aktualitet19:06 - 10 Qershor, 2019

Greqia në zgjedhje të parakohëshme/ Pavlopulos pranon kërkesën e Tsipras për shpërndarjen e Parlamentit

Kryeministri grek, Aleksis Tsipras i ka kërkar Presidentit të Greqisë shpërbërjen e parlamentit grek për ta çuar vendin në zgjedhje...

Aktualitet23:06 - 9 Qershor, 2019

Vëllimi “Deti nuk ka portë”/ Ku mund ta gjesh heroin poetik të Aleksandër Çipës

Nga Josif Papagjoni -Për Aleksandër Çipën kam pasur një simpati, që rridhte brenda meje si ai mushti, së paku i...

Aktualitet22:49 - 9 Qershor, 2019

Nga përdorues kokaine tek gara për kryeministër/ Njihuni me Michael Gove

Pretendenti për kryeministër në Britaninë e Madhe, Michael Gove, ka dhënë një prononcim të çuditshëm për gazëtën prestigjoze “Daily Mail”....

Aktualitet21:05 - 8 Qershor, 2019

Ujë dhe gaz lotsjellës ndaj protestuesve/ Tensionohet situata tek Kuvendi

Është tensionuar situata tek Kuvendi. Protestuesit kanë hedhur shashka e kapsolla ndaj policisë. Ndërkohë që për të shpëndarë turmën, polica...

Aktualitet20:47 - 8 Qershor, 2019

Zhvendoset protesta/ Fillon marshimi drejt parlamentit

Dy orë nga protesta e opozitës që zhvillohet në sheshin përballë Kryeministrisë, tashmë marshimi ka nisur drejt Parlamentit. Teksa mbylli...

Aktualitet09:51 - 8 Qershor, 2019

Foto-Eksporti i produkteve shtazore/ Shqipëria nënshkruan memorandumin me Kinën

Shqipëria dhe Kina kanë nënshkruar një Memorandum Mirëkuptimi mes tyre për bashkëpunimin mbi importin dhe eksportin e produkteve ushqimore dhe...

Aktualitet18:18 - 7 Qershor, 2019

Të gatshëm për rihapjen e bisedimeve/ Thaçi dhe Vuçiç përplasen në Bratislavë

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, tha sot se procesi i bisedimeve me Serbinë ndodhet në krizë për shkak të kushtëzimeve...

Aktualitet17:33 - 7 Qershor, 2019

Pragpërplasja, SHBA-ja dhe Rusia fajësojnë njëra-tjetrën

Zyrtarët ushtarakë amerikanë e rusë ngritën akuza të ndërsjellta të premten për veprime të rrezikshme pasi një luftanije amerikane dhe...

Aktualitet12:43 - 7 Qershor, 2019

ShBA vendos raketa në Ballkan

Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë marrë një vendim të papritur duke vendosur luftanije me raketa në Ballkan. Është hera...

Aktualitet18:40 - 5 Qershor, 2019

Nuk përfilli rregullat për borxhin/ Komisioni Europian kundër Italisë

Komisioni Europian rekomandoi të mërkurën nisjen e veprimeve ligjore kundër Italisë, për shkak të mos respektimit të rregullave të BE-së...

Aktualitet18:34 - 5 Qershor, 2019

Ish zv.negociator i OKB për Kosovën/ Ndërron jetë diplomati austriak Rohan

Diplomati austriak, Albert Rohan, ish zëvendës i krye negociatorit të Kombeve të Bashkuara për statusin e Kosovës, ndërroi jetë të...

Aktualitet10:34 - 5 Qershor, 2019

Ish-presidentët e rajonit thirrje BE/ Hapni negociatat për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut

Ish-presidentët dhe kryeministrat e rajonit kanë kërkaur nga Europa që të hap negociatat për anëtarësim në BE, për Shqipërinë dhe...

merkel haradinaj merkel haradinaj
Aktualitet20:32 - 4 Qershor, 2019

Merkel ftesë në Berlin për Haradinajn/ Zbulohet arsyeja e takimit

Pas takimit me liderët e Ballkanit Perëndimor, Kancelarja gjermane  Angela Merkel i ka dërguar një ftesë tjetër kryeminstrit të Kosovës...

Aktualitet19:36 - 4 Qershor, 2019

Maqedonia e Veriut në BE?/ Ja si përgjigjet Presidenti i KE-së

Ditë më parë Komisioni Evropian i rekomandoi Këshillit të BE-së, autorizimin për hapjen e negociatave të pranimit në BE të...

Aktualitet19:10 - 4 Qershor, 2019

Vazhdon kaosi te kombëtarja/ Pas Abrashit, dëmtohet edhe mbrojtësi kryesor

Kombëtarja shqiptare e futbollit vazhdon stërvitjen në Frankfurt dhe duket që në fund të sezonit në këmbët e kuqezinjve po...

Aktualitet15:24 - 4 Qershor, 2019

Plavë-Gucia, Eden i Parajsës Shqiptare

Aty ku flet shqip toka dhe qielli, guri dhe druri Nga AZGAN HAKLAJ Refleksion në 30- vjetorin e SHKA Maja...

Aktualitet10:42 - 4 Qershor, 2019

Pse e kujtojmë Masakrën në Tiananmen

A duhet të kujtohet sot kryengritja studentore në Kinë në vitin 1989? Kanë kaluar 30 vjet, është histori, thonë shumë...

Aktualitet09:26 - 4 Qershor, 2019

Beogradi nuk heq dorë/ Veriu i Kosovës i takon Serbisë

Ministri serb i Punëve të Jashtme, Ivica Daçiç ka konfirmuar ambiciet e Serbisë për ndarjen e Kosovës. Në një intervistë...

Aktualitet08:27 - 4 Qershor, 2019

Brenda “dhomës së luftës”/ Kundër lajmeve të rreme

Nga Emma Graham-Harrison Dublin- Më shumë se 3 vite më parë, shefi ekzekutiv i Facebook, Mark Zukerberg, e hodhi poshtë...

Trending

Read previous post:
Kryeministri grek tërhiqet nga propozimi i emrit “Republika Ilinditase e Maqedonisë”

Kryeministri i Greqisë Aleksis Cipras një ditë pas konsultimeve me presidentin e vendit dhe aktorët politikë në Greqi është tërhequr...

Close