LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Mashtrim publik/ Top Channel nuk është shitur

21 Prill 2018, 16:31, Aktualitet CNA
Mashtrim publik/ Top Channel nuk është shitur

Disa media dhe portale pasditen e sotme kanë shkruar se gjiganti mediatik shqiptar Top Channel ka ndryshuar pronar.

Albeu.com shkruan se pronarët aktual të shumicës së aksioneve, familja Hoxha ka arritur marrëveshjen me blerësin, i cili është njëri prej biznesmenëve më me ndikim aktualisht në Shqipëri.

Sipas këtij portal, bëhet fjalë për Shefqet Kastratin, i cili pritet të jetë pronari i ri i televizionit Top Channel.

Por, burime zyrtare i thanë CNA.al se kjo nuk është e vërtetë. “Top Channel nuk është shitur dhe Vjollca Hoxha vazhdon të jetë pronare e tij”.-u shprehen burimet.

Gjithçka e përhapur në disa media dhe portale është një gënjeshtër./ CNA.al

EkstraktHistorik-21.4.2018

 

Lajmet e fundit nga