LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Opozita në Kosovë do të vazhdojë protestat

2 Maj 2015, 13:23, Aktualitet CNA

Pas përmbylljes së afatit dyjavor për përmbushjen e kërkesave të protestës së fundit të tre subjekteve opozitare, nënkryetari i AAK-së, Ahmet Isufi, në një konferencë për mediat ka njoftuar se opozita do të vazhdojë protestat.

Ai deklaroi se gjatë këtyre ditëve u pa që nuk ka një reflektim të qeverisë që t?i plotësojë kërkesat e opozitës dhe kjo sjellje e qeverisë është treguesi më i mirë që Qeveria nuk ka interesim për shtet ligjor.

Ahmeti shtoi se opozita do të vazhdojë me protesta deri në përmbushjen e këtyre kërkesave, megjithatë nuk dha ndonjë datë se kur do të jetë protesta e ardhshme, duke thënë se ajo do të mbahet në një kohë të përshtatshme./Kosovapress

Lajmet e fundit nga