LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Refuzoi Shqipërinë dhe Kosovën, ja ku ka përfunduar sot futbollisti

1 Shkurt 2023, 14:50, Sport CNA
Refuzoi Shqipërinë dhe Kosovën, ja ku ka përfunduar sot

Mesfushori shqiptar, Bastien Toma, do të luajë në një kampionat të ri. 23-vjeçari ka vendosur të kthehet në Belgjikë pas huazimit te Pacos Ferreira.

Toma, që është futbollist i Genk, do të luajë në ligën e dytë të Belgjikës me skuadrën B, Jong Genk në Challenger Pro League.

Toma në sezonet 2020-2021 dhe 2021-2022 kishte regjistruar 31 paraqitje me Genk, por që nuk ka bindur krerët e skuadrës për të qenë pjesë e skuadrës së parë në Belgjikë.

Kujtojmë se Toma kur luante në Zvicër dhe ishte pjesë e moshave të kombëtares helvete ka refuzuar ftesën e Shqipërisë dhe të Kosovës.

Ai kishte pretendime të mëdha dhe zgjodhi të luante me Zvicrën duke shpresuar se do fitonte një vend në kombëtaren A dhe do bënte karrierë të madhe.

Rasti i Bastien Tomës nuk është i vetmi ku shumë lojtarë që refuzojnë Shqipërinë dhe Kosovën, karriera u merr për poshtë.

Lajmet e fundit nga