LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Çudira nga Spanja/ Klubi i La Ligës kërkon që qentë të lejohen “të ndjekin” ndeshjet në stadium

25 Qershor 2022, 18:26, Sport CNA
Çudira nga Spanja/ Klubi i La Ligës kërkon që qentë

Pas partneritetit me një sponsor që e ka fokusin te kafshët shtëpiake, Girona po teston se sa e mundur do të ishte që qentë të lejohen në stadiume kur ka ndeshje.

Klubi i sapongjitur në La Liga dëshiron që qentë të shoqërojnë pronarët e tyre në ndeshjet e futbollit.

Ekipi katalanas u ngjit në elitën e futbollit spanjoll pasi e mbylli sezonin në vendin e gjashtë në Segunda Division dhe më pas pati një ecuri mbresëlënëse në ndeshjet e "play off"-it dhe në këtë mënyrë siguroi një vend në La Liga.

Ndërsa tashmë, pas një marrëveshjeje sponsorizimi me markën e ushqimit dhe kujdesit për kafshët shtëpiake “Gosbi”, CEO i klubit Nacho Mas-Baga ka paraqitur një plan që ata të bëhen ekipi i parë “miqësor për kafshët shtëpiake” në botë, duke i lejuar ata në stadiume.

 

Lajmet e fundit nga