LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Shkëlqeu te Vllaznia dhe “humbi” te Dinamo, Isaevski mbetet në Superligën shqiptare

25 Qershor 2022, 16:46, Sport CNA
Shkëlqeu te Vllaznia dhe “humbi” te Dinamo, Isaevski mbetet

Aleksandar Isaevski shkëlqeu dy sezone më parë me Vllazninë, teksa merkaton e verës së shkuar u bashkua me Dinamon, duke u rrëzuar nga Superliga. Mbrojtësi i majtë nga Maqedonia e Veriut pësoi një lëndim që e mbajti jashtë gjatë, teksa është konfirmuar largimi i tij nga Blutë. Tanimë 27 vjeçari është opsion për klubet e tjera të Superligës, me Teutën që ka nisur kontaktet me lojtarin. Me merkaton të bllokuar, Djemtë e Detit do duhet të zhbllokojnë afrimet e reja për të firmosur zyrtarisht. Isaevski duket se do ndjekë pas presidentin Bardhi, që tanimë është aksioner me Hasanbelliun te Teuta, me 50 përqind të aksioneve.

Lajmet e fundit nga