LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Ish-deputeti Jenishehri i shkruan Dukës: Stërvitja ime, më e mira në botë. Ju tregoj si të mposhtim Çekinë

20 Shtator 2023, 13:27, Sport CNA

Ish-deputeti Jenishehri i shkruan Dukës: Stërvitja ime, më e mira

Ndeshja e Shqipërisë kundër Çekisë është në qendër të vëmendjes, edhe pse jemi më shumë se 20 ditë larg nga kjo sfidë. Kuqezinjtë tanë po kalojnë një formë të mirë dhe janë pranë kualifikimit në Europianin “Gjermani 2024”. Megjithatë për të vënë “tullën” më të rëndësishme duhet një rezultat pozitiv ndaj çekëve.

Pikërisht për këtë ndeshje, Selami Jenishehri i ka shkruar një letër Armand Dukës, duke i dhënë këshillat se si duhet të fitojë. Ish-deputeti i Parlamentit Shqiptar thekson se është këshilltar i Amir Grimës, trajnerit të kombëtares së vajzave. Jenishehri pretendon se gjithmonë ka pasur rezultate, madje ndalet në anën teknike se si duhet të sillen lojtarët në fushën e blertë.

Në fund e mbyll duke theksuar se di më shumë sesa stafi teknik i Kombëtares sonë dhe kësisoj ka nisur nga puna duke shkruar një libër. Më poshtë njihuni me letrën e shkruar dhe firmosur nga Selami Jenishehri, duke lënë të shënuar edhe numrin e tij të telefonit.

*Letra e Selami Jenishehrit për presidentin e FSHF-së, Armand Duka

Letra e Selami Jenishehrit për presidentin Duka
Letra e Selami Jenishehrit për presidentin Duka

Lajmet e fundit nga