LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Falas për të gjithë shqiptarët, zbardhen titullarët e finales Real – Frankfurt

10 Gusht 2022, 19:58, Sport CNA
Falas për të gjithë shqiptarët, zbardhen titullarët e

Sot është një mbrëmje e madhe për botën e futbollit, e cila do vijë drejtpërdrejt në ekranin e Radio Televizionit Shqiptar. Real Madrid dhe Eintracht Frankfut masin forcat në stadiumin Olimpik të Helsinkit. Prej orës 21:00 në Finlandë do përballen kampionët e dy kompeticioneve më të rëndësishme europiane.

Nga kjo sfidë do kurorëzohet fituesi i Superkupës së Europës për vitin 2022. Kujtojmë se Real Madrid vjen pas fitores së Champions League, ndërsa gjermanët e Frankfurt fituan Europa League. Më poshtë mund të shihni formacionet titullare.

Real Madrid: Courtois; Carvajal, Militão, Alaba, Mendy; Kroos, Casemiro, Modric, Valverde; Benzema, Vinicius Jr.

Eintracht Frankfurt: Trap, Ndicka, Tuta, Toure, Sou, Rode, Knauf, Lenz, Lindstrom, Kamada, Borre.

Lajmet e fundit nga