LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Vranësira dhe reshje shiu/ Parashikimi i motit për ditën e sotme

29 Maj 2022, 08:10, Sociale CNA
Vranësira dhe reshje shiu/ Parashikimi i motit për ditën e sotme
Foto ilustruese

Sipas MeteoAlb, deri në orët e mesditës do të jemi me kthjellime dhe kalime të pakta vranësirash, të cilat më të dukshme do të jenë në zonat veriore, por në orët vijuese parashikohet shtim i vranësirave duke sjellë dhe reshje të pakta shiu në pothuajse gjithë vendin, ku më të dukshme reshjet do të jenë në zonat malore. Pritet që në zona të izoluara të ketë edhe rrebeshe afatshkurtra shiu dhe breshëri.

Temperaturat e ajrit do të vijojnë të ulen në mëngjes dhe ndjeshëm në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 11°C deri në 31°C.

Era do të fryjë mesatare dhe e fortë me shpejtësi 60 km/h nga drejtimi jugor duke krijuar në brigjet detare dallgëzim 6 ballë./ CNA.al

Lajmet e fundit nga