LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Sondazhi në CNA/ Lulzim Basha, politikani më i frikshëm i opozitës

10 Qershor 2023, 12:23, Politikë CNA
Sondazhi në CNA/ Lulzim Basha, politikani më i frikshëm i
Fotomontazh

“Cili nga politikanët e opozitës është më i frikshëm?”

Kjo është pyetja që shtroi CNA në sondazhin e hapur pasditen e djeshme.

“Lulzim Basha”, “Sali Berisha”, “Ilir Meta” dhe “Një tjetër” ishin katër opsionet që ofroi CNA në sondazh.

Kur nuk ka mbushur ende 24 orë nga hapja e sondazhit, 105 qytetarë kanë shprehur qëndrimin e tyre me votë.

33% e tyre deklarojnë se politikani më i frikshëm është kryetari i dorëhequr i PD-së, Lulzim Basha.

32% mendojnë se është ish-kryeministri Sali Berisha. 21% thonë se është dikush tjetër dhe 13% deklarojnë se është kryetari i PL-së, Ilir Meta.

Pra, shumica e qytetarëve cilësojnë Lulzim Bashën si politikanin më të frikshëm të opozitës.

Ky sondazh vijon të jetë i hapur, ndaj CNA fton qytetarët të shprehin qëndrimin e tyre./ CNA.al

Sondazhi në CNA/ Lulzim Basha, politikani më i frikshëm i

Poll

Lajmet e fundit nga