LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Sondazhi/ A do e votojë Lulzim Basha autorizimin për arrest ndaj Sali Berishës?

12 Dhjetor 2023, 17:52, Politikë CNA
Sondazhi/ A do e votojë Lulzim Basha autorizimin për arrest ndaj Sali
Lulzim Basha

SPAK ka kërkuar autorizimin për "arrest shtëpie" për ish-kryeministrin Sali Berisha.

Prokuroria e Posaçme ka dërguar një shkresë në Kuvendin e Shqipërisë, ku kërkon ndryshimin e masës së sigurisë nga “detyrim me paraqitje” në “arrest shtëpie”.

SPAK e ka akuzuar Berishën për korrupsion pasiv në lidhje me çështjen për privatizimin e ish-kompleksit "Partizani".

Tashmë pas kësaj lëvizjeje të radhës nga SPAK pritet që deputetët e Kuvendit të Shqipërisë të votojnë pro ose kundër heqjes së imunitetit të Sali Berishës.

Nisur nga kjo situatë CNA zhvillon një sondazh ku pyet: A do e votojë Lulzim Basha autorizimin për arrest ndaj Sali Berishës ?

Të gjithë qyetarët kanë mundësi që të votojnë  “Po” në rastet kur ato mendojnë se Lulzim Basha do ta votojë autorizimin për arrest ndaj Sali Berishës; mund të votojnë “Jo” në rastet kur ato mendojnë se Lulzim Basha nuk do ta votojë autorizimin për arrest ndaj Sali Berishës; dhe me “Nuk e di” në rastet kur ato nuk kanë bindje të tyren nëse Lulzim Basha do ta votojë autorizimin për arrest ndaj Sali Berishës apo jo. / CNA

Poll

Lajmet e fundit nga