LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Një javë nga regjistrimi i koalicioneve/ Lulzim Basha po i fshihet gdhëndjes së emrit si humbës serial

10 Mars 2023, 17:22, Politikë CNA

Një javë nga regjistrimi i koalicioneve/ Lulzim Basha po i fshihet

Nëse grupimi i Berishës nuk regjistrohet si Partia Demokratike në zgjedhje, atëherë koalicioni ku do atashohen kandidatët e Foltores, pavarësisht emërtimit që mund të marrë, nuk mund të drejtohet nga Sali Berisha.

Nëse Lulzimi pranon të nënshkruajë deklaratën që po i kërkohet nga Celibashi, atëherë PD regjistrohet si subjekt zgjedhor dhe koalicioni drejtohet nga Lulzim Basha.

Emërtimi i koalicionit dhe emri i drejtuesit të koalicionit shkruhen në fletën e votimit.

Lulzim Basha praktikisht po i fshihet vendosjes së emrit të tij në fletën e votimit.

Humbësi do ketë emrin e Bashës prap.

Enkelejdi si duket ka marrë përsipër edhe këtë "barrë" kur u ndje Kryetar.

Siguria që do e gjejnë zgjidhjen është tek paratë. Fushatat janë makineri parash. Nuk do t’i rrezikonin t’i humbnin për asgjë./ CNA.al

Lajmet e fundit nga