LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Meta "kërcënon" Edi Ramën/ Jam çun i "Pazarit të Ri", e këpus në mes

10 Gusht 2022, 19:50, Politikë CNA
Meta "kërcënon" Edi Ramën/ Jam çun i
Ish-Presidenti Ilir Meta

Ish-Presidenti Ilir Meta ka dhënë një mesazh paralajmërues për kryeministrin Edi Rama.

Gjatë një takimi me strukturat e Tiranës të Partisë së Lirisë, Meta tha se është çun i “Pazarit të Ri” dhe me tone 'kërcënuese' deklaroi se e këput në mes Ramën.

“Si çun i 'Pazarit të Ri' dua t’i them çunit të Kristaqit, që edhe ai e di që unë këtë e kam mësuar nga 'Pazari i Ri', unë i bie më të fortit, ky nuk është më i forti, por bën si më i fort… e këpus në mes edhe t’i duket Erioni Kolonjës, t'i duket gjigant. Edhe unë i bie vetë, s’ka nevojë, i bie me kënaqësinë më të madhe, i bie në emër të Shqipërisë”, theksoi kreu i PL-së./ B.A. – CNA.al

Lajmet e fundit nga