LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E akuzoi për vrasjen e Ravik Gurrës/ Balla-Berishës: Të përgatitet të jetë klient i përhershëm në GJKKO

3 Mars 2023, 10:13, Politikë CNA

 E akuzoi për vrasjen e Ravik Gurrës/ Balla-Berishës: Të

Kreu i grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla gjatë një dalje mediatike është shprehur i bindur se do e fitojë gjyqin ndaj kreut të PD-së, Sali Berishës, të cilin e ka paditur në GJKKO për shpifje pas akuzave të këtij të fundit në parlament rreth vrasjes së Ravik Gurrës. 

Balla ka paralajmëruar se Berisha do të duhet të përgatitet të jetë klient i përhershëm në GJKKO për dosje si "21 janari", "Gërdeci" dhe privatizimi i kompleksit "Partizani".

“Është një vepër penale që duhet ndëshkuar. Edhe me Bashën kam arritur ta fitoj gjyqin për shpifje do fitoj dhe me Berishën. Thirrja ime për GJKKO është që Berisha duhet të mësohet të vijë për çështjet që e kemi thirrur ne, por edhe për çështjen që e kanë thirrur shqiptarët, ndër to 21 janari, Gërdeci, privatizimi i OSSH, privatizimi i kompleksit Partizani. Berisha duhet të bëhet gati që të jetë klient i përhershëm. Kam bërë padi për disa akuza të paqena në Kuvendin e Shqipërisë”, tha Balla./CNA.al

Lajmet e fundit nga