LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Gjyqi për vulën e PD-së/ Opozita në shesh, për largimin e Ramës

3 Mars 2023, 07:21, Politikë CNA
Gjyqi për vulën e PD-së/ Opozita në shesh, për largimin
Foto ilustruese

Sot, gjykata pritet të japë vendimin për vulën e Partisë Demokratike. Seanca gjyqësore pritet të nisë në orën 11:00.

Vendimi i gjyqtarit Agron Zhukri që i dha vulën e selisë blu kryedemokratit Sali Berisha do të shqyrtohet nga trupi gjykues i përbërë nga Relatore Gjyqtare Elona Mihali, anëtar Irida Kacerja dhe Astrit Kalaja.

Kjo seancë po zhvillohet vetëm tri ditë para afatit të fundit të regjistrimit të partive politike në KQZ.

Po ashtu sot do të mbahet protesta e radhës e opozitës. Protesta pritet të nisë në orën 12:00 para Kryeministrisë.

Slogani kryesor i Partisë Demokratike është “Shqipërisë t’i dalim zot" dhe spoti i 3 marsit ndjek të njëjtën linjë duke folur për shpopullimin, varfërinë dhe qeverisjen e papërgjegjshme./ CNA.al

Lajmet e fundit nga