LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Denoncimi i Lefter Maliqit/ “Makina me xhama të zinj ka kërcënuar një drejtues të shtabit”

14 Maj 2023, 15:45, Politikë CNA

Denoncimi i Lefter Maliqit/ “Makina me xhama të zinj ka

Lefter Maliqi ka ngritur akuza të forta nga Kuçova, ku është shpehur se ka pasur tentativa të vazhdueshme për të ndryshuar vullnetin e votuesve.

Sipas tij shkeljet e evidentuara janë të faktuara dhe për këtë situatë është vënë në dijeni dhe prezenca e OSBE-ODHIR në Shqipëri.

Maliqi thekson se ka pasur probleme në një qendër në Gegë ku një makinë me xhama të zinj ka kërcënuar një drejtues të shtabit, i cili është larguar jashtë qendrës.

 “Ka pasur probleme teknike që janë tejkaluar. Në një qendër në Lumas ka pasur një problem me vulat e materialeve. Ka pasur probleme në një qendër në Gegë, ku një makinë me xhama të zinj ka kërcënuar një drejtues të shtabit, i cili është larguar jashtë qendrës. Kam njoftuar shefin e komisariatit, por deri tani nuk kemi informacione.

Drejtuesja e PS në Lumas është futur disa herë në qendër duke shoqëruar njerëzit.

Patronazhistët vijojnë punën e tyre, por besoj fort në fitore. U bënë disa ditë që kemi përplasje.

Mbrëmë rreth orës 23:00 i kam vajtur oligarkut më të rrezikshëm dhe e kam kapur me kapele, duke dalë nga marketet dhe familje, duke i thënë po lë milionat e lekëve duke shtruar çakull në rrugët e Dimalit. Kam njoftuar edhe OSBE-ODHIR.

Të hënën do bëhet edhe dokumentimi. Ka pasur shkelje të rënda procedurale se në bashki pa proces tenderimi nuk mund të shtrosh rrugë. I kam thënë dje që po vijon të shpërndajë edhe para”, tha ai./ CNA.al

Lajmet e fundit nga