LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Bollino mashtroi me lajmet për diplomën/ Këlliçi: Shpifësit do duhej të skuqeshin

3 Maj 2023, 20:47, Politikë CNA
Bollino mashtroi me lajmet për diplomën/ Këlliçi:
Kandidati i koalicionit “Bashkë Fitojmë” për Tiranën, Belind Këlliçi

Carlo Bollino, botuesi i shqiptarja.com dhe disa media të Rilindjes publikuan disa lajme, ku pretendonin se kandidati i opozitës për Tiranën, Belind Këlliçi, nuk kishte diplomë të shkollës së mesme.

Kështu ata ngrinin pretendimet se Këlliçi kishte mashtruar universitetin amerikan “Coppin”, në Maryland dhe shtetin shqiptar.

Por Faktoje.al ka rrëzuar sot këto pretendime. Faktoje nxori zbuluar mashtrimin e Bollinos, pasi konaktoi universitetin Coppin, i cili konfirmoi se Këlliçi ishte regjistruar për studime sipas procedurës dhe në përputhje të ligjit.

Pas përgënjeshtrimit të lajmeve të Bollinos, ka ardhur edhe një reagim nga vetë Belind Këlliçi.

Me anë të një statusi në rrjetet sociale, kandidati i koalicionit “Bashkë Fitojmë” thotë se e vërteta doli në dritë.

Ai thekson se shpifësit duhet të skuqen sadopak në ditën e lirisë së medias.

“Ja e vërteta. Shpifësit do duhej të skuqeshin pak sot, në ditën e lirisë së medias”, shkruan Këlliçi./ CNA.al

Bollino mashtroi me lajmet për diplomën/ Këlliçi:

Lajmet e fundit nga