LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Babalja ndërron “lëkurën”/ Quan Bashën dhunues dhe langaraq të Ramës

7 Qershor 2023, 12:22, Politikë CNA

Babalja ndërron “lëkurën”/ Quan Bashën dhunues

Ervin Salianji, ose i njohur ndryshe si “Babalja” ka ndërruar “lëkurë”, duke sulmuar Lulzim Bashën.

Ai që deri dje u vërsulej me shkop demokratëve për karrigen e Bashës, sot e quan atë langaraq të Ramës.

“Dhuna e insipruar nga LB ndaj demokratëve bëhet dhe më e rëndë kur mendon që për 10 vite me radhë sjellja ndaj Ramës dhe bandave të tij ka qënë prej të përuluri si langaraq!”shkruan “Babalja” në postimin e tij referuar dhunës ndaj deputetëve në mbledhjen e Kryesisë.  

Postimi i Salianjit

Langaraq me Ramën, gangëster me demokratët që e mbështesin!

Siç e kam paralajmëruar prej më shumë se një viti LB nuk është larguar asnjë ditë, ka përdorur truke për tu zvarritur pavaresisht se nuk ka as mbështetje, as elektorat dhe as parti!

E vetmja risi nga e djeshmja ishin pamjet e dhunshme!Pamjet  me dhunë verbale, presion, shantazh dhe fyerje ndaj deputetëve të PD që mendojnë ndryshe por që e kanë mbështetur maksimalisht LB tregojnë katandisjen e një njeriu që u mbështet si shpresa e PD dhe përfundoi në fatkeqësinë e demokratëve!

Dhuna e insipruar nga LB ndaj demokratëve bëhet dhe më e rëndë kur mendon që për 10 vite me radhë sjellja ndaj Ramës dhe bandave të tij ka qënë prej të përuluri si langaraq!

Sjellja prej despoti, tentativa për pronësinë e kolibes, dhuna, gjuha dhe veprimet bien ndesh me vlerat perëndimore dhe euroatlantike, përfaqësojnë hiç më pak se putinizimin e kulturës politike!

Demokratët duhet të ndahen me forcë nga kjo sjellje që po vazhdon të dëmtojë shpresat e demokratëve dhe të shoqërisë!/ CNA.al

Lajmet e fundit nga