LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Argita Malltezi zbulon komunikimet/ Majko, Klosi dhe Angjeli shkëmbyen komunikime për privatizimin e “Partizanit”

30 Tetor 2023, 22:54, Politikë CNA
Argita Malltezi zbulon komunikimet/ Majko, Klosi dhe Angjeli shkëmbyen
Ish-ministrat Pandeli Majko dhe Anastas Angjeli

Argita Malltezi, vajza e ish-kryeministrit Sali Berisha ka zbuluar komunikimet mes ish-ministrave socialistë Anastas Angjeli, Blendi Klosi dhe Pandeli Majkos.

Malltezi tha në një dalje televizive se ish-ministrat kanë shkëmbyer komunikime me njëri-tjetrin në lidhje me privatizimin e ish-kompleksit “Partizani”.

Ajo tha se bisedat e tyre përkojnë me vitin 2005 dhe pretendon se ky fakt fshihet në dosjen e SPAK.

“Nuk ka filluar procesi i privatizimit nga Fatmir Mediu dhe nga qeveria Berisha, ka filluar nga qeveria Nano. Ministrat Angjeli, Klosi, Majko, kanë shkëmbime midis tyre, këtoi të përmendura të gjitha në kallëzimin penal që ne kemi për për Taulant Ballën.

Në 2005-ën ka shkëmbime. Propozimi për privatizim është nga ministri Angjeli. I kanë sepse u kemi çuar. Angjeli i shkruan Klosit dhe Majkos, Klosi i përgjigjet por me siguri edhe Majko, por ne kemi shkresat në fjalë dhe kemi disa komunikime midis tyre. Në shtator vijon procedurën Mediu”, theksoi ajo./ CNA

Lajmet e fundit nga