Një nga prezantueset më të bukura italiane/ 20 fotot më tunduese të yllit të televizionit

2 Gusht 2022, 08:54, Lifestyle CNA
Një nga prezantueset më të bukura italiane/ 20 fotot më
Prezantuesja dhe modelja italiane, Melisa Satta

Melissa Satta është një nga prezantueset më të komentuara italiane. Satta u bë e njohur, pasi u bë pjesë e serialit italian “Striscia la notizia”. Më parë prezantuesja ka qenë pjesë e revistës "Maxim" dhe ka pozuar me rroba banjo për "Sports Illustrated 2010".

Satta filloi të punonte në industrinë e modës në moshën 16-vjeçare në vitin 2002. Në vitin 2003 ajo ishte ndër finalistet e konkursit të bukurisë Miss Wall (edicioni 2003) dhe mori një titull. Në 2005, ajo filloi të punojë si prezantuese në programin televiziv italian "Mio fratello è Pakistano", i cili u luajt nga prezantuesi Teo Mammucari në "Canale 5". Në të njëjtin vit ajo u emërua si zëdhënëse për reklamat e "TIM".

Satta u shfaq në programin televiziv italian "Striscia la notizia" nga viti 2006 deri në 2008. Në vitin 2006, ajo u shfaq në programe të shumta televizive të "Mediaset", të tilla si "Judge Mastrangelo 2" dhe pati një pjesë të vogël në filmin italian "Bastardi". Në vjeshtën e vitit 2006, Satta parakaloi në pasarelat e modës së Milanos, pranverë/verë 2007, në koleksionin "Pin Up Stars".

Në verën e vitit 2007, ajo luajti në pjesën e fundit të programit "MTV Italy Total Request Live", së bashku me Alessandro Cattelan, dhe gjithashtu prezantoi në "Fashion TV" dhe kanalin satelitor italian "The White Party Fashion TV".

Në vjeshtën e vitit 2008, së bashku me Teo Mammucari, Satta prezantoi 'kuiz-show'-n italian i pari dhe i fundit, i cili u frymëzua nga një format anglisht i "Endemol UK" dhe u transmetua në "Rai 1" në Itali. Në fillim të vitit 2009, Satta u bë protagoniste reklamuese e reklamave të "Peugeot 107 Sweet Years" dhe në shtator 2009, Satta zëvendësoi modelen kiliane Maria Jose Lopez si fytyra femër e 'talk show'-t italian "Controcampo në Rete 4". Në vitin 2009, Satta prezantoi për "Victoria's Secret".

Në shkurt të vitit 2010, Satta u shfaq në revistën "Sports Illustrated" për numrin special kushtuar rrobave të banjës ("Sports Illustrated Magazine Swimsuit Issue")./ CNA.al

Lajmet e fundit nga