LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Vrau 2 motrat në Astir, pasi nuk pranonte ndarjen/ Gjykata dënon me burg përjetë Përparim Ademin

20 Shtator 2022, 12:26, Kronika CNA
Vrau 2 motrat në Astir, pasi nuk pranonte ndarjen/ Gjykata dënon me
Foto ilustruese

Gjykata e Tiranës ka dënuar me burg përjetë Përparim Ademin, i akuzuar për vrasjen e dy motrave në zonën e Astirit, Zhaneta Metanit dhe Kristina Bardhit, dy vite më parë.

Ngjarja e rëndë ndodhi më 31 dhjetor 2020. Përparim Ademi vrau me armë zjarri dy motrat, Kristina Bardhi dhe Zhaneta Metani në banesën e tyre në Astir, në sytë e Anxhelos, djalit 14-vjeçar të Zhanetës.

Nga hetimet rezultoi se 59-vjeçari nuk pranonte ndarjen nga dy motrat me të cilat kishte një lidhje jashtëmartesore./CNA.al

 

Lajmet e fundit nga