LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Mbytja e turistes angleze gjatës ekspeditës/ Arrestohet 45-vjeçari në Sarandë

20 Shtator 2022, 09:36, Kronika CNA
Mbytja e turistes angleze gjatës ekspeditës/ Arrestohet
Foto ilustruese

Një person është arrestuar nga policia e Sarandës, për ngjarjen e rëndë të ndodhur ditën e djeshme, ku humbi jetën 29-vjeçarja angleze, Rebecca Gannon.

45-vjeçari Sajmir Kushova e kishte punësuar në mënyrë të paligjshme instruktoren e zhytjes në grupin e tij të punës, dhe nuk i ka siguruar kushtet e nevojshme teknike për zhytje.

Kujtojmë se ngjarja ndodhi në vendin e quajtur ‘Vapori i mbytur’.

Njoftimi:

Nga specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Sarandë u arrestua në flagrancë shtetasi S. K., 45 vjeç, banues në Sarandë, për veprat penale “Shkelja e rregullave të mbrojtjes në punë” dhe “Punësimi i paligjshëm”, pasi ditën e djeshme, në vendin e quajtur “Vapori i mbytur”, gjatë ekspeditës së zhytjes, me përgjegjës këtë shtetas, është mbytur shtetasja angleze R. G., 29 vjeçe. Nga verifikimet ka rezultuar se shtetasi S. K. e kishte punësuar në mënyrë të paligjshme instruktoren e zhytjes, në grupin e tij të punës, si dhe nuk ka siguruar kushtet e nevojshme teknike për zhytje./CNA.al

 

Lajmet e fundit nga