LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Ndihmoi Ervis Martinajn të arratisej/ Apeli merr vendimin për agjentin e forcave operacionale

20 Shtator 2022, 10:41, Kronika CNA
Ndihmoi Ervis Martinajn të arratisej/ Apeli merr vendimin për agjentin
Jeton Lami dhe Ervis Martinaj

Agjenti i forcave operacionale që akuzohet se ka shoqëruar, ndihmuar dhe transportuar të shumëkërkuarin Ervis Martinaj, është lënë në burg.

Vendimi u dha sot nga Apeli i Tiranës, ku seanca u zhvillua me dyer të mbyllura, ndërkohë që vetë Lami nuk ishte i pranishëm në seancën që zgjati 40 minuta.

Ai preferoi që të mbrohej nga dy avokatët e tij. Këta të fundit kërkuan zbutje të masës së sigurisë, me argumentin se nuk ka asnjë mundësi që të prishë provat apo të largohet jashtë vendit.

Aktualisht prokuroria e Kurbinit vijon hetimet për zhdukjen e Ervis Martinajt, pas denoncimit të familjarëve të tyre se ai mund të jetë rrëmbyer dhe vrarë. Ndërkohë, deri më tani nuk dihet nëse bëhet fjalë për një zhdukje personi, apo për një inskenim të ngjarjes./CNA.al

Lajmet e fundit nga