LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

U kap nga policia me arsenal armësh/ Prokuroria e Tiranës kërkon 3 vite burg për Fatjon Muratin

28 Mars 2023, 17:50, Kronika CNA

U kap nga policia me arsenal armësh/ Prokuroria e Tiranës kërkon

Prokuroria e Tiranës ka kërkuar 3 vite burg për Fatjon Muratin i cili akuzohet për armëmbajtje pa leje.

Gjithashtu organ i akuzëa ka kërkuar dënimin me 12 vite burg Kristjan Gjonin në banesën e të cilit u gjet një arsenal armësh.

Murataj është shpallur në kërkim prej datës 12 mars, ditën kur ndodhi edhe atentati në Don Bosko, ku persona të paidentifikuar qëlluan me armë në drejtim të lokalit në pronësi të tij dhe për pasojë humbi jetën banakerja M.P./CNA.al

Lajmet e fundit nga