LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

"BMW"-gati për atentat/ Gjykata e Apelit lë në burg Arben Spahiun dhe Arsen Preçin

27 Mars 2023, 12:39, Kronika CNA
"BMW"-gati për atentat/ Gjykata e Apelit lë në burg
Foto ilustruese

Gjykata e Apelit ka lënë në burg Arben Spahiun dhe Arsen Presin.

Ata akuzohen se kanë marrë urdhër nga Erion Alibej për të vrarë 'Otin e Elbasanit', atentat që dështoi pasi u zbulua "BMW X6" me 3 kallashnikovë brenda.

Ndaj Arben Spahiut u vendos masa e sigurisë "burg pa afat", ndërsa për Arsen Preçin u vendos masa e sigurisë "burg me afat 2 muaj"./ CNA.al

Lajmet e fundit nga