LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Tentoi të trafikonte kokainë drejt Maqedonisë së Veriut, arrestohet 59-vjeçari në Peshkopi

5 Dhjetor 2023, 09:41, Kronika CNA
Tentoi të trafikonte kokainë drejt Maqedonisë së Veriut,
Policia Dibër

Të martën, një 59-vjeçar në Dibër është arrestuar nga policia në pikën e kalimit kufitar Bllatë në tentativë për të kaluar 7 pako me 710 gramë kokainë.

Mësohet se në prangat e policisë ka rënë personi me iniciale R.Ç, i cili shpërndante drogë edhe pranë shkollave dhe ambienteve të ndryshme të qytetit dhe së fundmi po tentonte ta trafikonte kokainën drejt Maqedonisë së Veriut me qëllim për ta shitur me doza.

Gjatë aksionit policia sekuestroi një sasi parash, 2 aparate celular, 1 peshore elektronike dhe automjeti tip "Sharon", në pronësi të 59-vjeçarit./CNA

 

Lajmet e fundit nga