LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

I arrestuar në Itali/ Kapet i shumëkërkuari për trafik droge

21 Shkurt 2024, 15:15, Kronika CNA

I arrestuar në Itali/ Kapet i shumëkërkuari për trafik droge

Shërbimet e Sektorit të Forcës së Posaçme për Operacionet Speciale dhe Kërkimin, në vijim të punës për kapjen e shtetasve të shpallur në kërkim ndërkombëtar, bazuar në inteligjencën informative mbi vendndodhjen e një shtetasi në kërkim, kanë organizuar dhe finalizuar operacionin policor të koduar “Milano 2".  

Gjatë operacionit, shërbimet e Policisë kanë kapur në Sauk dhe kanë arrestuar me qëllim ekstradimin, shtetasin S. S., 35 vjeç.

Ky shtetas ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar, pasi Gjykata e Milanos, Itali, që i ka caktuar masën e sigurisë "Arrest në burg", për veprën penale "Pjesëmarrje në grup kriminal, me qëllim trafikimin e narkotikëve", parashikuar nga Kodi Penal i Italisë./ CNA      

Lajmet e fundit nga