LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Gjendet eksploziv në portën e një biznesi

21 Shkurt 2024, 09:35, Kronika CNA

Gjendet eksploziv në portën e një biznesi

Një sasi eksplozivi është gjetur mëngjesin e kësaj të mërkure në portën e një biznesi në Sarandë, në lagjen numër 2.

Policia ka rrethuar vendin e ngjarjes, ndërkohë që pranë biznesit po shkojnë edhe forcat xheniere.

Sasia e eksplozivit fatmirësisht nuk ka shpërthyer. Ajo ishte vendosur pranë një dyqani eventesh.

Raportohet se biznesi është në pronësi të familjarit të një avokati në Sarandë.

“Sot, rreth orës 08:20, në lagjen nr. 2, Sarandë, në derën e jashtme të një dyqani në pronësi të shtetasit I. Th., është konstatuar një kallëp me lëndë të dyshuar plasëse.

Grupi hetimor vijon veprimet për sqarimin e rrethanave të ngjarjes, identifikimin dhe kapjen e autorit/ëve”, thuhet në njoftimin e policisë./ CNA

Lajmet e fundit nga