LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

15-vjeçari thyen arrestin e shtëpisë dhe largohet me të miturën/ Kryejnë marrëdhënie seksuale

21 Shkurt 2024, 12:57, Kronika CNA

15-vjeçari thyen arrestin e shtëpisë dhe largohet me të

Një 15-vjeçar i akuzuar për vjedhje ka thyer ditën e djeshme masën e sigurisë “arrest shtëpie”.

Ai është larguar nga shtëpia së bashku me një 13-vjeçare. Dyshohet se dy të miturit kanë kryer marrëdhënie seksuale me njëri-tjetrin.

Policia ka nisur kërkimet dhe ka kapur të riun, ndërsa vajzën e ka dërguar pranë familjarëve të saj.

“Në vijim të informacionit të dhënë ditën e djeshme, që bën fjalë për shpalljen në kërkim të një 15-vjeçari, banues në Korçë, që kishte dalë jashtë banesës së tij, në kundërshtim me vendimin e Gjykatës, e cila i kishte caktuar masën e sigurisë “Arrest në shtëpi”, për veprën penale “Vjedhja” dhe ishte larguar me një 13-vjeçare, informojmë se specialistët për Hetimin e Krimeve të Komisariatit të Policisë Korçë e kanë kapur dhe e kanë arrestuar 15-vjeçarin.

Nga veprimet hetimore dyshohet se ky shtetas ka kryer marrëdhënie seksuale me 13-vjeçaren me të cilën ishte larguar, e cila u gjet dhe u dorëzua tek familjarët e saj”, thuhet në njoftimin e policisë./ CNA

Lajmet e fundit nga