LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Zjarr në një restorant në Bangladesh, të paktën 43 viktima

1 Mars 2024, 07:46, Kosova & Bota CNA
Zjarr në një restorant në Bangladesh, të paktën 43
Zjarri në Bangladesh

Të paktën 43 persona kanë humbur jetën pasi një zjarr shpërtheu në një ndërtesë shumëkatëshe në Bangladesh, tha ministri i Shëndetësisë i vendit.

Sipas mediave lokale, zjarri filloi në një restorant rreth orës 22:00 me orën lokale të enjten në kryeqytetin, Dhaka, raporon "BBC". 

Shtatëdhjetë e pesë persona u shpëtuan dhe dhjetëra u dërguan në spital.

Zjarri u vu nën kontroll pas dy orësh, sipas zyrtarëve të zjarrfikësve dhe po hetohet për shkakun.

Kompleksi në të cilin ndodhet ndërtesa përmban edhe restorante të tjera, si dhe disa dyqane veshjesh dhe celularësh./CNA 

Lajmet e fundit nga