LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Vrasja e shqiptarit në Mal të Zi/ Arrestohet autori

27 Shkurt 2024, 14:09, Kosova & Bota CNA
Vrasja e shqiptarit në Mal të Zi/ Arrestohet autori
Foto nga vendi i ngjarjes

Autoritetet malazeze kanë arrestuar të dyshuarin për vrasjen e Edmond Mustafës në Tivar mëngjesin e sotëm.

Mediat vendase raportojnë se në prangat e policisë ka rënë Dino Ibrahimovic.

Ka qenë prokurorja Irena Buric që ka konfirmuar arrestimin e Dino Ibrahimovic, i cili dyshohet për vrasje dhe armëmbajtje pa leje dhe posedim të lëndëve shpërthyese.

I arrestuari pritet të merret në pyetje nga prokurorët në Podgoricë. 

Edmond Mustafa ishte i përfshirë në një organizatë kriminale dhe dyshohet se vrasja ka qenë prej një grupi tjetër rival në zonë./CNA 

 

Lajmet e fundit nga