LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Kërcënohen me vrasje dy anëtarë të KFOR-it

26 Shkurt 2024, 21:05, Kosova & Bota CNA

Kërcënohen me vrasje dy anëtarë të KFOR-it

Dy anëtarë të KFOR-it janë kërcënuar me vrasje këtë të hënë në Kosovë.

Lajmin e ka konfirmuar zëdhënësi i policisë, Shaqir Bytyqi. Ai ka deklaruar se ngjarja ka ndodhur në fshatin Lubiçevë të Prizrenit.

Bytyqi tha se njëri nga të dyshuarit është arrestuar, ndërsa tjetri është shpallur në kërkim.

“Me datë 26.02.2024 rreth orës 10:10 policia ka marrë informatën se në fshatin Lubiçevë dy persona të dyshuar i kanë kanosur pjesëtarët e KFOR-it italian të cilët ishin për vizitë në atë fshat. Patrulla policore ka dalë në vendin e ngjarjes dhe ka kontaktuar me karabinierët të cilët kanë deklaruar se përderisa ishin duke qëndruar në një lokal aty në fshat, të dyshuarit afrohen fillimisht duke i ofenduar e më pas njeri nga të dyshuarit i ka kanosur me vrasje duke ju thënë se ”do shkoj në shtëpi të marr Kallashnikovin dhe do ju vras të gjithëve”“, theksoi zëdhënësi i policisë./ CNA

Lajmet e fundit nga