LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Ukraina në “errësirë”/ Ministria e Energjisë: Ukrainasit nuk kanë frikë nga terroristët

23 Nëntor 2022, 18:12, Kosova & Bota CNA
Ukraina në “errësirë”/ Ministria e Energjisë:
Foto ilustruese

Pas sulmeve të fundit në rrjetin energjetik të Ukrainës, ministria ukrainase e energjisë lëshoi ??një deklaratë në Facebook duke thënë se "shumicës dërrmuese" të konsumatorëve të energjisë elektrike u është ndërprerë furnizimi pasi stacionet e energjisë bërthamore të Ukrainës dhe shumica e termocentraleve dhe hidrocentraleve të sajishin shkëputur nga rrjeti.

"Rusia nuk do të jetë në gjendje të frikësojë ukrainasit. Ukrainasit nuk kanë frikë nga të ftohtit. Ukrainasit nuk kanë frikë nga errësira. Ukrainasit nuk kanë frikë nga terroristët", tha ministria në një deklaratë./ CNA.al

Lajmet e fundit nga