LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Tronditet Greqia/ Vritet biznesmeni i njohur, digjet brenda makinës

7 Shkurt 2024, 21:02, Kosova & Bota CNA

Tronditet Greqia/ Vritet biznesmeni i njohur, digjet brenda makinës

Një biznesmen në Greqi është qëlluar me kallashnikov në zonën e Mandrës. Kjo ngjarje ka alarmuar autoritetet greke të cilat po hetojnë mbi shkaqet e kësaj vrajse.

Autmojetr me të cilin udhëtonte biznesmeni 59 vjeçar është qëlluar me breshëri kallashnikovi.  ndërsa trupi i burrit është gjetur i karbonizuar brenda makinës, të cilës i është vënë flaka nga autorët pas ekzekutimit të viktimës. Pranë vendit të sulmit u gjet një kallashnikov, i cili besohet se është përdorur për të vrarë bizenesmenin.

59-vjeçari ishte një biznesmen i njohur, i cili sipas informacioneve të para ishte aktiv në tregtinë e mishit. Pak më vonë, në një distancë shumë të afërt nga vendi i krimit, është gjetur një tjetër mjet i djegur, i cili vlerësohet se është përdorur nga autorët e atentatit.

Krimi mafioz ka ndodhur në rrugën “Agia Aikaterini”.

Në vitin 2018, bashkëshortja e viktimës u vra në të njëjtën zonë. Në atë kohë flitej edhe për një ekzekutim mafioz. Në EL.AS tashmë po shqyrtojnë mundësinë e lidhjes së dy krimeve.

Policia ka lokalizuar tashmë disa gëzhoja pranë makinës së biznesmenit, ndërsa vërehet se aty ndodheshin të paktën dy sulmues dhe se ata lëviznin me motor./ CNA

Lajmet e fundit nga