LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Ndalen sirenat e alarmit në veri të Mitrovicës

31 Korrik 2022, 21:06, Kosova & Bota CNA
Ndalen sirenat e alarmit në veri të Mitrovicës
Foto ilustruese

Rreth orës 20:45 në veri të Mitrovicës janë ndalur sirenat e alarmit për grumbullim të qytetarëve në rast rreziku.

Ato ishin aktivizuar rreth orës 17:45, pas së cilës serbët lokalë kanë vendosur barrikada në Rudare e Varage, bën të ditur "KosovaPress".

Kjo vjen një ditë para hyrjes në fuqi të reciprocitetit ndaj letërnjoftimeve dhe targave të lëshuara nga Serbia.

Ndërkohë, Policia e Kosovës ka njoftuar se janë mbyllur për qarkullim pikat kufitare në Jarinje dhe Bërnjak./CNA.al

Lajmet e fundit nga