LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Tri ditë më parë njoftoi se mposhti koronavirusin/ Presidenti Biden del sërish pozitiv

30 Korrik 2022, 21:27, Kosova & Bota CNA
Tri ditë më parë njoftoi se mposhti koronavirusin/ Presidenti
Presidenti i SHBA, Joe Biden

Tri ditë më parë, Presidenti i SHBA, Joe Biden, njoftoi se kishte mposhtuar COVID-19 dhe kishte dalë negativ.

Biden publikoi edhe testin që tregonte se më në fund kishte fituar “betejën” me virusin, ndërsa sot ka dhënë një lajm jo të mirë.

Vetëm pak minuta më parë, me anë të një statusi në "Twitter", Presidenti amerikan informon se ka rezultuar sërish si i infektuar me COVID-19.

Ai shpjegon se nuk ka asnjë shqetësim shëndetësor, por do të izolohet për të mos rrezikuar njerëzit që e rrethojnë.

“Sot dola sërish pozitiv për COVID. Kjo ndodh me një pakicë të vogël njerëzish. Nuk kam simptoma, por do të izolohem për sigurinë e të gjithëve rreth meje. Unë jam ende në punë dhe së shpejti do të kthehem në aktivitet”, shkruan Biden./ B.A. - CNA.al

Lajmet e fundit nga