LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Kurti dhe Vuçiç do të takohen në Bruksel/ BE-ja zbulon agjendën

12 Shtator 2023, 15:41, Kosova & Bota CNA

Kurti dhe Vuçiç do të takohen në Bruksel/ BE-ja zbulon

Është publikuar agjenda për takimin e nivelit të lartë që do të mbahet më 14 shtator në Bruksel ndërmjet kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti dhe presidentit të Serbisë, Aleksandër Vuçiç.

Bashkimi Evropian bëri me dije në një komunikatë se Përfaqësuesi i Lartë për Politikë të Jashtme të BE-së, Josep Borrell, së bashku me të Dërguarin e Posaçëm të BE-së për Dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, do të zhvillojnë takime të ndara me Kurtin dhe Vuçiçin që nga ora 9:00, raporton "Klan Kosova".

Pas takimeve të ndara zhvillohet dhe një takim i përbashkët trepalësh.

Gjithashtu do të ketë deklaratë për media nga Përfaqësuesi i Lartë i BE-së, Josep Borrell./ CNA

Lajmet e fundit nga