LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Rama është shumë i acaruar”/ Boçi i bindur: Ne do ta fitojmë Elbasanin

2023-03-23 21:34:00, Politikë CNA

 “Rama është shumë i acaruar”/ Boçi i bindur:

Kandidati i Partisë Demokratike për Bashkinë e Elbasanit, Luçiano Boçi ka është shprehur se ka pasur një përballje me Kryeministrin Edi Ramën në një seancë parlamentare ku u shpreh se Rama ishte i acaruar për shkak se ai ka kandiduar për bashkinë e Elbasanit.

Gjatë një interviste me Çim Pekën Kandidati i PD, Boçi u shpreh se ai është i bindur se do ta fitojë këtë bashki.

“Në seancën e parafundit, unë kam pasur një përballje pa mikrofon me Ramën, se ishin të fikur dhe dialogu ynë ishte shumë i acaruar në raport edhe me kandidimin tim dhe unë aty kam lexuar edhe diçka tjetër, unë pretendoj se do të jetë i fokusuar në Elbasan, ka dëshirë ta marrë Elbasanin.

Ndoshta më shumë drejtuesi politik, por edhe Rama vetë është i investuar.

Unë vetë nuk kam asnjë dyshim se do ta marr bashkinë e Elbasanit, ne do ta fitojmë Bashkinë e Elbasanit.

Lëvizja do të ketë suksesin e saj në zgjedhjet lokale, dhe duke pasur këtë sukses, forcon pozitat e saj. Marrjen e disa bashkive në rang Shqipërie, që identifikohen me lëvizjen e PD-së, por edhe bashki që i përkasin Shqipërisë së mesme siç është Elbasani, por edhe bashki në jug, që njihen si bastione të PS-së”, u shpreh Boçi./CNA

 

Lajmet e fundit nga