LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Mashtroi të moshuarën dhe i vodhi paratë/ Arrestohet 55-vjeçarja në Gjirokastër

2023-03-17 12:39:00, Kronika CNA

Mashtroi të moshuarën dhe i vodhi paratë/ Arrestohet

Specialistët e Seksionit për Hetimin e Krimeve të Komisariatit të Policisë Gjirokastër arrestuan në flagrancë shtetasen D. M., 55 vjeçe, banuese në Fushë Krujë, pasi i ka marrë një shumë parash, një  shtetaseje 65 vjeçe, duke e mashtruar.

Shuma e parave u sekuestrua në cilësinë e provës materiale.  Materialet në ngarkim të shtetases D. M. i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Gjirokastër, për veprime të mëtejshme./CNA.al

Lajmet e fundit nga