LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Basha tenton të mashtrojë sërish/ Luan

2023-05-27 18:55:00, Politikë CNA

Basha tenton të mashtrojë sërish/ Luan

Humbësi serial i opozitës, i cili po mban peng vulën pasi ndau dhe përçau demokratët, duket se është rikthyer tashmë sërish në skenën politike.

CNA paralajmëroi pas takimit më të rinjtë e FRPD-së në Tiranë, se Basha do të shfaqet në edhe në takime të tjera.

Pasi mban përgjegjësin e plotë të shkatërrimit të Partisë Demokratike ai është shprehur se është gjoja i lënduar pas humbjes së PD-së në Shkodër.

Basha pasi barktisi PD-në po mundohet të mashtroi shqiptarët duke thënë se ndjen lëndimin e shkodranëve pas marrjes së bashkisë nga socialistët.

Shkodra kurrë nuk është përkul para arrogancës së pushtetit. Diktuarës dhe  as para arrogancës së pushteteve në tërësi. Kjo e bën sëmbimin edhe më të madh. Jam i bindur për ju, bashkësia juaj, qytetarët e Shkodrës, ata që s’janë banorë, por e shohin Shkodrën si një etalon. Kur më thanë për këtë mundësi bashkëbisedimi me ju, pata një reflektim të thellë, duke pas parasysh këtë rrethanë, por në Shkodër unë  e ndjej  se kam subjektive, ky lëndim është më i madh. Pata një moment kur thash si i bëhet, me ardh në Shkodër pas 14 majit. Edhe kur lëndohesh, edhe kur të sëmbon diçka, nuk ka rrugë tjetër përveç të përballesh me lëndimin me shkakun e lëndimit. Pas kësaj nuk pata asnjë dilemë dhe mendova u bë një kohë e gjatë, pak më shumë se një vit që kur kam qenë në një takim të tillë në Shkodër dhe e dyta, padiskutim që unë besoj se më të mira do të vijnë, por s’ka pse të presim për ditë më të mirë, por të punojmë për ditë më të mira", tha ai./CNA.al

Lajmet e fundit nga