LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

DYSHIMET/ Ervin Mata i lidhur më grupe kirminale me baza të forta në Gjermani dhe Peru

2023-11-25 10:32:00, Kronika CNA
DYSHIMET/ Ervin Mata i lidhur më grupe kirminale me baza të forta
Ervin Mata

Gazetarja Klodiana Lala ka hedhur dyshime të forta duke deklaruar se Ervin Mata ka lidhje me grupe kriminale me bazë të fortë në Gjermani dhe Peru.

Sipas gazetares, gjatë një interviste në Euronews, Mata është i përfshirë në trafikun e drogës nga Spanja në Gjermani.

Ervin Mata është i lidhur më një grup kriminal në Gjermani dhe një grup me një bazë të fortë në Peru.

Ka patur dyshime pas ngjarjes në zonën e  ish-bllokut që mund të kishte lidhje të forta me Eldi Dizdarin. Nuk kam një bisedë konkrete. Prokuroria e mbylli si një ngjarje aksidentale, por duke patur këto kam dyshime por nuk kam prova të forta për të thënë bashkëpunojnë apo jo.

Është i implikuar në trafikun e drogës nga Spanja në Gjermani”, tha gazetarja Klodiana Lala./ CNA

14:31 CRIME

Gunshots in Peqin

Several gunshots were recorded this Friday around 1:30...

Lajmet e fundit nga