LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Denoncimi: ‘Koka’ e aferës së inceneratorëve mban nën presion SPAK

2022-11-16 23:17:00, Denoncim CNA
Denoncimi: ‘Koka’ e aferës së inceneratorëve mban
SPAK

Deputetja Monika Kryemadhi ka folur për 11 urdhër-arrestet e SPAK për aferën e inceneratorëve, nga të cilët u arrestuan 5 persona, ndërsa 6 të tjerë u shpallën në kërkim.

Kryemadhi tha në emisionin “Open” se “koka” e aferës së inceneratorëve, njeriu që sipas saj qëndron pas skemës, mban nën presion SPAK-un.

“Dua të sqaroj dy gjëra, ky është një proces që ka skepticizmat e veta, janë cironka, peshq të vegjël, për një gjë jam  sigurt. Çdo fakt që kemi depozituar në SPAK, çdo ditë e më shumë po dalin që janë të vërteta, SPAK është në pozita shumë të vështira. Mjafton të shohim listë ne publikuar sot, lidhja ka të bëjë jo vetëm me evazionin fiskal, pore dhe me grabitjen e fondeve me faturat fiktive të punimeve. Edhe pse e kishim denoncuar me fakte në SPAK nuk e artikulonin, merremi me pagën e babit të Alqit, nuk është problemi aty. Problemi është që një pensionist merrte rrogë më të madhe se CEO. Problemet vazhdojnë me vjedhjet e bëra te inceneratorët.

Stoma charges are charges related to the supervision of works and the concealment of the situation. The thing that makes you skeptical is that the budget continues to pay the bills for the incinerators. Not only do we pay for them when people are searching internationally, only domestically do these paradoxes occur. Here is the issue with the head, the "head" is the one that keeps SPAK under pressure. Pivot 4 is the connecting point that the Tirana incinerator is no longer a complex issue. A week ago, the parliament passed 10 million dollars for Tirana's incinerator", she emphasized./ BA - CNA.al

Lajmet e fundit nga