LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Nënvlerësohet dollari, bie poshtë lekut/ Kursi i këmbimit, 27 prill 2023

27 Prill 2023, 07:14, Ekonomi CNA
Nënvlerësohet dollari, bie poshtë lekut/ Kursi i këmbimit,
Foto ilustruese

Sot, më 27 prill 2023, dollari amerikan blihet me 99.7 lekë dhe shitet me 101.3 lekë.

 

Euro blihet me 110.6 lekë dhe shitet 111.4 lekë.

 

Paundi britanik sot blihet me 124.2 lekë dhe shitet me 125.7 lekë.

 

Franga zvicerane këmbehet sot në blerje me 111.9 lekë, ndërsa në shitje me 113 lekë.

 

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 72.5 lekë dhe në shitje me 75.2 lekë.

 

Për më tepër shihni tabelën e mëposhtme./ CNA.al

Nënvlerësohet dollari, bie poshtë lekut/ Kursi i këmbimit,

Lajmet e fundit nga