LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Veliaj dhe Mazniku pjesë e aplikacioneve të veçanta të instaluara në telefonat e bandës “5D”

12 Prill 2024, 19:02, Denoncim CNA
Veliaj dhe Mazniku pjesë e aplikacioneve të veçanta të
Erion Veliaj

Anëtari i Kryesisë së PD-së, Belind Këlliçi nga Gramshi ka bërë një tjetër denoncim.

Gjatë takimit ai ka deklaruar se kryebashkiaku Erion Veliaj dhe Arbjan Mazniku janë pjesë e aplikacioneve të veçanta të instaluara në telefonat e bandës “5D”.

Këlliçi ka denoncuar se përmes këtyre aplikacioneve komunikohej lidhur me tenderat që përfitonin drejtorët emëruar nga Veliaj.

Përmes këtij aplikacioni, drejtorët bënin biseda mes tyre se si të ndanin paratë e përfituara nga tenderat që fitonin përmes një skeme mafioze.

“Banda e këtyre po shkërmoqet dhe bashkë do ta shkërmoqim”, tha Këlliçi./ CNA

Lajmet e fundit nga