LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Edon Zhegrova në super formë, shënon gol të bukur ndaj Lyonit

8 Shkurt 2023, 20:48, Blog CNA

Edon Zhegrova po kalon në formë të mirë ndeshjet e fundit. Sulmuesi nga Kosova, pasi shënoi në vikend në kuadër të Ligue 1,

përsëri ka gjetur golin për skuadrën e tij – Lille. Zhegrova shënoi në minutën e 64’të për 2-2 kundër Lyon.SHIH GOLIN

Edon Zhegrova ka zënë vend në formacionin e më të mirëve për javën e 22-të në Ligue 1. Sulmuesi kosovar ishte më meritori në fitoren e Lille në udhëtim kundër Rennes (1:3).

Zhegrova shënoi një gol dhe regjistroi dy asistime në këtë ndeshje, që u zhvillua të shtunën mbrëma. 23-vjeçari nga “SofaScore” u vlerësua me notën 8.5 për paraqitjen e tij, që ishte e mjaftueshme për të qenë edhe në 11-shen e javës. Pjesë e këtij formacioni janë edhe dy futbollistët e Paris Saint-Germainit, Lionel Messi e Achraf Hakimi.

Futbollisti i Kosovës, Edon Zhegrova ka bërë të ditur se shumë skuadra janë duke u interesuar për ta transferuar. Zhegrova madje theksoi se për momentin është i fokusuar te Lille, teksa shton se qëllimi i tij është të transferohet te ekipet e mëdha, njofton Klankosova.tv.

“Ka pasë shumë skuadra, qëllimi im është ekipet e mëdha. Jam i fokusuar te Lille, jam i kënaqur dhe nuk kam mendim për ndonjë ekip”, ka thënë Zhegrova në “Sports Show”, në Klan Kosova.

11:15 Blog Edmond Laçi

Sot, Viti i Ri Hënor

Mëngjesi i 22 janarit në Pekin i ngjan skenarit të një...

Lajmet e fundit nga