LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Tjetër vatër zjarri/ Përfshihen nga flakët ullishtet në Rrogozhinë

5 Gusht 2022, 20:34, Aktualitet CNA

Tjetër vatër zjarri/ Përfshihen nga flakët ullishtet në

Një tjetër vatër zjarri është shfaqur sot në vend. Këtë herë zjarri ka përfshirë kodrat mes Gosës dhe Rrogozhinës. Mësohet se  në kodrën ku ka rënë zjarri janë mbjellë disa hektarë me ullinj të cilët janë përfshirë nga flakët.

Zjarri është i përmasave të mëdha dhe po rrezikon edhe banesat që ndodhen aty pranë.

Ndërkohë në vendngjarja kanë mbërritur forcat zjarrfikëse të cilat po punojnë për fikjen e flakëve por po hasin vështirësi për shkak të terrenit të thyer.

Në ndihmë të forcave zjarrfikëse kanë shkuar edhe banorët e zonës të cilët po mundohet të neutralizojnë flakët me mjete rrethanore./CNA.al

Lajmet e fundit nga