LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Denoncimi i Berishës: Skafi i komisar Tases përdorej nga Habilajt dhe Gerond Xhafa për trafik drogë!

5 Gusht 2022, 20:02, Aktualitet CNA

Denoncimi i Berishës: Skafi i komisar Tases përdorej nga Habilajt dhe

Kryetari i PD-së Sali Berisha ka bërë publik denoncimin që i ka ardhur nga qytetari dixhital. Sipas statusit të publikuar nga kreu i opozitës, skafi i fuqishëm i komisar Tases përdorej nga Habilajt dhe Gerond Xhafa për trafik droge!

Postimi i plotë:

“Pershendetje Doktor !

Uroj të jeni mirë me shendet familjarisht.

Jam oficer policie. Po ju informoj në lidhje me Motogomonen me dy  motorra të fuqishem që aksidentij 7 vjeçaren në Potam: Motogomonja ( Skafi) me dy motorra i perket një Grupi trafikantësh që kanë punuar dhe punojnë për transportim hashashi per Itali, Greqi dhe Malin e Zi, për llogari të Habilajve dhe Geron Xhafes, por që janë mbrojtur dhe favorizuar nga oficeri Arjan Tase me detyrë Komandant i Stacionit Policisë Himar...!

Motogomonja ( Skafi), në ditët e fundit të muajit Maj, ka pësuar një defekt duke trasportuar 700 kg hashash për në Ishujt e Greqisë. Pastaj është terhequr nga Deti dhe është derguar me një automjet të mbyllur në një Servis të specializuar për Skafet në Rajonin e Kurbinit në afërsi të Patokut ku i është nënshtruar servisit për më shumë se një muaj. Pra është mjet lundrues për operacione të shpejta (trafik të paligjshem) dhe jo mjet lundrumi për sherbime turistike...! Faleminderit.”. informon Berisha./CNA.al

Denoncimi i Berishës: Skafi i komisar Tases përdorej nga Habilajt dhe

Lajmet e fundit nga