LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Sula ironizon Bashën: Qesharak! U lodhëm kot për ta bërë kryeministër, ai dashka vetëm Kryetar Grupi

2 Shtator 2023, 15:50, Aktualitet CNA

Sula ironizon Bashën: Qesharak! U lodhëm kot për ta

Deputeti i Partisë Demokratike, Dash Sula çudirat e Lulzim Bashës i cili ditën e sotme vetë mori të gjitha postet drejtuese të partisë.

Sula ironizon duke thënë se prandaj spaska ardhur PD ne pushtet sepse ish-kryetari paska dashur të bëhet kryetar grupi.

Sipas tij Basha ssnjëherë nuk e humb mundësinë për tu bërë qesharak sa herë që del në publik.

Postimi i plotë:

Prandaj spaska ardhur PD ne pushtet sepse ish-kryetari paska dashur të bëhet kryetar grupi

Ndarja nga e kaluara dhe demokratizimi i partisë domethënë paska qenë përqëndrimi i pushteteve te një individ?!

Asnjëherë nuk e humb mundësinë për tu bërë qesharak sa herë që del në publik.

-Ne paskemi qenë lodhur kot për ta bërë kryeministër, ai dashka vetëm Kryetar Grupi.

-Si ka mundësi që i vetshpalluri lider perëndimor kërkon kufizim te mandatit te kreut të qeverisë por këtë praktik nuk e nis nga kryetari i partisë, madje e shmang nga çdo përgjegjësi për humbjen e zgjedhjeve.

Mbi një vit i shkëputur nga politika aktive duket se e paska shpenzuar për relaksim të thellë dhe kurrësesi për PD dhe demokratët./ CNA

Lajmet e fundit nga