LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Shtyhet për të disatën herë seanca për inceneratorin e Elbasanit/ Zbulohet shkaku

30 Mars 2023, 10:23, Aktualitet CNA
Shtyhet për të disatën herë seanca për inceneratorin e
Foto ilustruese

Për të disatën herë është shtyrë seanca gjyqësore për inceneratorin e Elbasanit.

Mësohet se këtë herë shkak për shtyrjen e seancës është bërë mungesa e avokatit të Etleva Kondit dhe të kompanisë "Albtek Energy".

Gjithashtu në sallë nuk ishin të pranishëm ish-ministri i Mjedisit, Lefter Koka dhe ish-deputeti Alqi Bllako.

Kujtojmë se SPAK-u ka marrë nën gjykim 2 kompanitë, shoqërinë “Albtek Energy” sh.p.k dhe shoqërinë “Integrated Technology Services” sh.p.k./ CNA.al

Lajmet e fundit nga