LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Rreth 450 të arrestuar nga “Tempulli”/ Balla: Goditen 3 raste të tjera të shitjes së kanabisit

7 Nëntor 2023, 17:22, Aktualitet CNA
Rreth 450 të arrestuar nga “Tempulli”/ Balla: Goditen 3 raste
Ministri i Brendshëm, Taulant Balla

Ministri i Brendshëm, Taulant Balla ka reguar lidhru me rezulatat e deritanishme të megaoperacionit “Tempulli”.

Ai bën me dije se deri më tani janë arrestuar rreth 450 persona.

Balla thotë se janë zbuluar 3 raste të tjera të shitjes së dozave të kanabis, në Vlorë dhe në Kukës, si dhe është kapur dhe ndaluar në Tiranë, një shtetas i dënuar me burgim, për krime në fushën e narkotikëve.

Gjithashtu bën me dije se u sekuestruan mbi 500 doza kanabis.

“Operacioni Kombëtar i Policisë së Shtetit “Tempulli” shënon deri më tani 440 të arrestuar/të proceduar. Strukturat e Policisë së Shtetit vijojnë goditjet e njëpasnjëshme ndaj veprimtarive kriminale në fushën e narkotikëve. Gjatë 24 orëve të fundit, në kuadër të megaoperacionit “Tempulli” janë goditur 3 raste të tjera të shitjes së dozave të lëndës narkotike cannabis sativa, në Vlorë dhe në Kukës, si dhe është kapur dhe ndaluar në Tiranë, një shtetas i dënuar me burgim, për krime në fushën e narkotikëve.

Për këto 3 raste, Policia sekuestroi mbi 500 doza të lëndës narkotike cannabis sativa, mjete për përgatitjen dhe shpërndarjen e lëndës narkotike.”, shkruan Balla në rrjetet sociale./ CNA

Lajmet e fundit nga